FOR HORSE
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

KONĚ KINŠTÍ POPRVÉ NA VELETRHU FOR HORSE


K romantickému letu dvou zlatých motýlů můžeme přirovnat pas de deux Koní Kinských v podání Jezdecké stáje Legacy Buršice, které bude zařazeno do denního programu veletrhu For Horse 2020. Návštěvníkům se v něm představí klisna Lady Jane Kinská a její syn valach Lord Kinský s dámami Janou Březinovou a Janou Sudovou.

Toto plemeno koní pochází z panství Oktaviána hraběte Kinského v Chlumci nad Cidlinou, který se věnoval chovu převážně anglických plnokrevníků, jež díky své odvaze a atletickým schopnostem byli vyhledávanými koňmi pro parforsní hony, ale své kvality prokazovali i na dostihových drahách. K nejznámějším zástupcům tohoto chovu patří bezesporu slavná klisna Norma (zbarvení isabela), která s hraběnkou Latou Brandisovou v roce 1937 vítězně doběhla do cíle Velké pardubické steeplechase. Nebyla však jediná, v tomto nejtěžším dostihu kontinentu zvítězili i další odchovanci Oktaviána hraběte Kinského.

Tato mimořádná krev koluje samozřejmě i v žilách současných Koní Kinských. Do dnešních dnů si zachovali líbivý vzhled, příjemný temperament, vstřícnou povahu a vynikající pracovní vlastnosti, díky čemuž si našli mnoho příznivců mezi amatérskými jezdci i profesionály, a to jak na domácí půdě, tak i v zahraničí.  

Kolekci Koní Kinských na veletrhu For Horse doplní také mladá klisna Melody Kinská, kterou bude doprovázet její letošní potomek – klisnička Mersie Kinská. Tuto reprezentantku Jezdecké školy Equus Kinský z Hradišťka u Sadské návštěvníkům veletrhu představí v samostatném vystoupení pod sedlem jezdkyně Nikol Lachmannová.

Věříme, že si krása a elegance Koní Kinských dokáže podmanit také srdce návštěvníků veletrhu.


Více
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva

Facebook