FOR HORSE
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Aktuality


Co dělá moderátor FOR HORSE SHOW v civilním životě?

Každá vynikající show potřebuje talentovaného moderátora. Jeho úkolem je vytvořit v průběhu večera příjemnou atmosféru, pobavit publikum, představit účinkující a vhodně propojit jednotlivá vystoupení. Těmto náročným požadavkům musel vyhovět i Vojtěch Kroupa – mladý a talentovaný moderátor večerní For Horse Show 2020. Tento rozhovor Vám umožní nahlédnout nejen pod pokličku jeho moderátorské práce.

Jak je Tvůj život propojen s koňmi?

Můj život je s koňmi propojen velice úzce a intenzivně. Od svých 14 let se aktivně věnuji jízdě na koni a od té doby mě koně provází téměř každý den, a to buď při pracovních příležitostech, nebo bývám často účastníkem a divákem jezdeckých závodů.

Máš nějakého vlastního koně?

Vlastního koně nemám, ale už spoustu let společně s majitelkou obstarávám a pracuji s bývalým dostihovým koněm, který je spíše taková srdcová záležitost. Nazval bych to jako částečný pronájem ve spojení s přátelstvím a získávání zkušeností v lehčím parkurovém a drezurním sportu.

Věnuješ se nějaké konkrétní jezdecké disciplíně a na jaké úrovni?

Od svých jezdeckých začátků jsem nejvíce zkušeností čerpal právě v parkurovém skákání. Začalo to příchodem do parkurové stáje, kde jsem vše pomalu odkoukával, až po účast v parkurech do stupně ZL. Jednu dobu jsem se také v Irsku věnoval všestrannosti, kde jsem měl příležitost účastnit se těchto soutěží s typickými irskými sportovními koňmi. A velmi zřídka si vyjedu otestovat přiježděnost na nějaké nižší drezurní závody. Takže v podstatě jezdím na lehčí sportovní úrovni, ale hlavně pro radost a dobrý pocit.

Co děláš v civilním životě?

Stáje ještě studuji a v tomto roce bych měl svou studentskou etapu uzavřít. Mimo to se dnes již poměrně často věnuji moderování a komentování různých akcí a událostí, od zábavných kvízových večerů po republice, přes jezdecké závody a maturitní plesy, až po větší akce, jako je právě třeba For Horse Show.

Jak dlouho se věnuješ moderování a jak ses k této činnosti dostal?

Už od mala, od základní školy jsem se účastnil různých recitačních a řečnických soutěží, což mi, myslím, dalo dobrý základ. První nabídka na moderování přišla přibližně před 8 lety. Jednalo se o maturitní ples děčínské střední školy. Poté přicházelo více různých plesů, ale nejvíce jsem se našel v komentování a moderování jezdeckých závodů a všech událostí, kde můžu uplatnit své znalosti z oboru jezdectví.

Jaké zajímavé akce jsi již moderoval?

Téměř všechny akce, které moderuji, jsou pro mě něčím zajímavé a pokaždé cítím velikou vděčnost za to, že jsem byl osloven právě já. Kdybych ale měl vybrat ty, které řadím mezi ty nejzajímavější, tak určitě musím zmínit večerní show při veletrhu For Horse, což je akce obrovských rozměrů. Dále pak Oblastní mistrovství v drezuře a v parkuru, nebo Galavečer Severočeské oblasti a další velkolepé plesy v Děčíně.

Jak se na své vystoupení připravuješ? Máš třeba nějaký tajný rituál?

Pokaždé se snažím mít vše detailně připravené a propracované, ale většinou už v úvodu zjišťuji, že myšlenek v hlavě je mnohem více a v jiném pořadí, než byl původní plán. Takže se snažím o nenápadnou improvizaci a doufám, aby z toho vyšlo vše podstatné a hezky to zapadalo do sebe. Žádný tajný rituál nemám, moderování beru jako vysněnou práci, a tak k tomu i přistupuji.

Míváš někdy při moderování trému? Jak se s ní případně vyrovnáváš?

Neříkal bych pravdu, kdybych tvrdil, že nemám. Před každým zahájením cítím, že se tréma a lehká nervozita dostavuje. Naštěstí ale tento stav hodně rychle opadá už po pár větách v úvodu, takže to beru tak, že to k tomu prostě patří a snažím se tomu nepodléhat.

Letos budeš již podruhé komentovat večerní FOR HORSE SHOW. Těšíš se? Co Ti přinesl předchozí ročník?

Těším se neskutečně. Na tyto dva nezapomenutelné večery se těším už od doby, kdy mi bylo hlavní manažerkou oznámeno, že se se mnou počítá i na následující ročník. Ten předchozí mi totiž přinesl spoustu nových poznatků, zkušeností, kontaktů s výbornými lidmi, a také chuť a snahu se dále zlepšovat, pracovat na sobě a posouvat svoje limity.

V čem, podle Tebe, spočívá tajemství úspěšného moderátora?

Myslím si, že být úspěšným moderátorem je v dnešní době velice těžké. Jedním z klíčů k úspěchu je bezpochyby příjemné vystupování a předávání pozitivní energie, protože tu lidé přijímají velmi rádi. Vedle toho je potřeba, aby byla vidět práce a snaha „dělat to dobře a kvalitně“. To jsou věci, které považuji za klíčové nejen pro mě, jako moderátora, ale díky zpětné vazbě vím, že jsou mimořádně důležité i pro publikum.  

 

2020-01-29 15:05:34 Více  

Nechsenest.cz najdete na FOR HORSE

Nechsenest.cz je největší český e-shop zaměřený na knihy a DVD o koních a jezdcích. Naleznete u nás nejširší výběr titulů, od historických po současné, od knih pro odborníky, veterináře, zkušené jezdce, začátečníky až po knihy pro děti. V češtině a angličtině.

2020-01-28 10:33:20 Více  

Mini – Maxi

V druhém ročníku večerní FOR HORSE SHOW bude zařazena improvizovaná soutěž Mini – Maxi. Tento typ soutěže vám názorně předvedou zástupci a hlavní členové severočeské Jezdecké stáje Libverda Petr Koželuh a Barbora Kmochová. Oba mají za sebou mnohaletou zkušenost z parkurových kolbišť, a také právě z účastí na oficiálních soutěžích Mini – maxi. Na svém kontě mají účasti na Mistrovství ČR ve skocích v kategoriích žen, jednotlivců i družstev, tedy parkurové soutěže na těch nejvyšších úrovních.

Petr Koželuh také působí jako trenér, stavitel 1. třídy, hlavní rozhodčí při zkouškách ZZVJ. Velkým úspěchem bylo 3. místo na mezinárodních závodech v Karlových Varech. Oficiálně, v soutěžích mini – maxi, má nejvíce skočené 2 metry. V rámci večerní show představí jednoho z koní vlastního chovu.

Barbora Kmochová vlastní cvičitelskou licenci a se svým koněm Coudy (CitadelaXCool Paradise) aktuálně dosahují parkurové výkonnosti do úrovně ST**. Mezi jejich úspěchy patří vítezství v oblastním mistrovství a dobrá umístění v rámci MČR. Také se pravidelně účastní soutěží mini – maxi při Jezdeckém festivalu anebo například v Liberci. Aktuálně má skočeno 174 cm a při večerní show bude předvádět zmiňovaného koně Coudy, kterého má od hříběte.

 

2019-12-11 14:11:54 Více  

Drezurní čtverylka haflingů z Haflinger centrum Vrchovany

Chov haflingů manželů Studničkových z Vrchovan se specializuje na chov „original Haflinger Tirol“.

Základní stádo činí kolem 40 koní.

Na drezurní čtverylce se představí čtyři klisny, které jsou zařazené v akceleračním programu a zúčastňují se jak chovatelských, tak sportovních akcí. Mezi nimi se představí valach Arcane po plemenném hřebci Avalon z chovu manželů Studničkových. Arcane se stal v roce 2018 na ME haflingů ve Stadl Pauře vicešampionem v drezuře mladých koní. Letos se stal vítězem mladých koní v drezuře na šampionátu haflingů v Pardubicích a zároveň mistrem republiky mladých koní. Druhý valach Newcomer letos získal titul šampiona ve všestrannosti na Šampionátu haflingů v Pardubicích a zároveň, ještě jako hřebec, vyhrál třídu hřebců na Mezinárodní výstavě v Pardubicích.

Na FOR EXPO Letňany se představí šestice jezdců, která v roce 2020 bude reprezentovat Haflinger centrum Vrchovany na oficiálních sportovních akcích a plnit si kvalifikaci na ME haflingů, která se bude konat v roce 2021.

 

2019-12-11 13:47:07 Více  

Skoková čtverylka haflingerských koní Farmy Sixta

Farma Sixta, s.r.o. se už od svého vzniku věnuje chovu sportovních koní. Od roku 2005 ke svému chovu teplokrevných sportovních plemen přidala i chov plemene haflinger a to velmi úspěšně - jejich klisny HF zaznamenávají četná vítězství a umístění jak na poli exterierových výstav, tak i na poli skokového sportu, a to i za hranicemi naší republiky. Ve skokové čtverylce HF tak máte možnost vidět mj. národní šampionky plemene, vítězku ze světové výstavy plemene haflinger a nebo třeba vicemistryni družstev z uplynulého mistrovství Evropy plemene HF.

 

2019-12-04 14:38:42 Více  

Vanda Bělinová a drezurní naděje ze stáje U Sepíka

Poutavou drezurní ukázku v podání Grand Prix drezurní jezdkyně a drezurních nadějí ze stáje U Sepíka uvidíte ve večerní FOR HORSE SHOW.

 

2019-12-02 12:17:22 Více  

Dáma a kavalír

Několikanásobné mistry ČR v Pas des Deux Ivanu Novákovou a Lukáše Žákovčíka uvidíte ve večerní FOR HORSE SHOW.

Foto: archiv Ivany Novákové

2019-11-29 15:51:25 Více  

Policie v akci

Ve večerní FOR HORSE SHOW se můžete těšit na společné vystoupení Policie ČR a Městské policie Hlavního města Prahy plné ohňových a pyrotechnických efektů.

V denním programu FOR HORSE uvidíte další ukázky jizdních oddílů.

 

2019-11-20 15:39:04 Více  

Sepík v Hollywoodu aneb Shrek se vrací

Přijďte společně shlédnout napínavý příběh odehrávající se daleko v království za Devatero horami, ....

Dokáže Shrek splnit Fionin sen být krásná a zároveň změnit sebe? Odolají oba znovu nástrahám proradné víly a prince Krasoně a ubrání svoji lásku?

Uvidíte ve večerní FOR HORSE SHOW.

2019-11-19 14:49:10 Více  

Hana Vašáryová vystoupí opět ve večerní show

Můžete se těšit na dechberoucí drezurní vystoupení Hany Vašáryové ve večerní FOR HORSE SHOW 2020. 

Naše úspěšná přední drezurní jezdkyně třikrát vyhrála MČR, třikrát Český drezurní pohár, třikrát se stala Jezdcem roku a třikrát byla celkovou vítezkou Pavo poháru Jezdectvi.

2019-11-19 11:20:58 Více  předchozí následující
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva

Facebook